Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

16 Temmuz 2018 İnternetten Para Kazanma

Son dönemin popüler mesleklerinden birisi olan yayıncılar nasıl para kazanıyor, nasıl Twitch yayıncısı olunur ve nasıl Twitch partner olunur? sorularınızın yanıtlarını veriyoruz. Twitch Türkiye’de Para Nasıl Kazanılır?

Twitch ile Nasıl Para Kazanılır

Gelişen teknoloji ile birçok iş seçeneği de ortaya çıkmış durumda. İnternet’ten para kazanma her geçen gün daha da popülerleşiyor. Birçok kişinin merak ettiği Twitch ile Nasıl Para Kazanılır? konusunu ele alıyoruz. İş detaylarına geçmeden önce sizlere Twitch’in ne olduğunu açıklamak isterim. Twitch, genelde oyun oynayan kişilerin yayın yaptığı bir platformdur. Oyunların yanı sırala IRL (in real life) adı verilen yayınlar da yer almaktadır. Bu yayınlar da daha çok sohbet tarzında geçmektedir. Twitch üzerinden yayınları izlemek için twitch.tv adresine ulaşabilirsiniz. Sol üst menüde yer alan “Göz At” butonuna tıklayarak kategorilere ulaşabilir ve kendi tarzınıza göre seçebilirsiniz.

Twitch üzerinden para kazanma ise 2 farklı şekilde olmaktadır, bunlardan kısaca bahsedeceğim.
Twitch ile Nasıl Para Kazanılır

Twitch.tv ile Nasıl Para Kazanılır

Yukarıda belirttiğim gibi Twitch üzerinden iki farklı şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Bunlar; “bağış alarak ve aboneliklerden“. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, Twitch üzerinden bağış veya aboneliklerin aktif olabilmesi için Twitch partneri olmanız gerekiyor.

Twitch ortaklık sistemini sizler için biraz araştırdım, bir kişi kısa ve net bir şekilde paylaşmış. Aşağıdaki resimden detaylara ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde her şey detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bağış veya abonelikler dışında, yapacağınız yayın kalitesine göre bazı marka/firmalar sponsor reklamlar da vermekte.

Konu hakkında deneyimli veya soru sormak isteyen kişiler, yorum kısmından yorum yaparak talep veya isteklerinizi belirtebilirsiniz.