Stokçuluk Yaparak Para Kazanmak

15 Aralık 2018 İş Fikirleri

Kim daha çok para kazanmak istemez ki? İnsanların beklentileri de gereksinimleri de yaşadıkları sürece bitmiyor ve buna bağlı olarak da insanlar daha çok kazanmak için kimi zaman farklı alternatif yöntemler arıyor ve buldukları yöntemler sayesinde de para kazanıyorlar. İşte böylesi olan yöntemlerden bir tanesi stokçuluk.   Sözcük olarak bakıldığında insan ilk anda stok yaparak para kazanabilir mi düşünülebilir ama oluyor hem de kazancı çok iyi olan bir . İlk anda sözcük şaşırtmamalı ve olaya çok yönlü olarak bakılabilmeli.

Para kazanmak için böylesi bir nasıl yapılabilir sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir. Bu işin yapılabilmesi farklı alanlarda ürünlerin alınıp stoklanması gerekmektedir. İşin özünde kişinin kendi bütçesine göre stokçuluk yapacağı pek çok ürün olduğu da aşikardır.  Örneğin son yılların gözde işlerinden bir tanesi olan patent stokçuluğu bu ürünlerden sadece bir tanesidir. Dünyada çok yaygın olan ülkemizde ise yeni yeni gündeme düşen ve buluş stokçuluğu kişilere uzun vadede çok iyi para getiren işler arasındadır. Yastık altı olarak tabir edilen 22 ayar altından yapılan her türlü ürün çeyrek altın, yarım altın, bilezik gibi ürünler de bir başka stokçuluk örneğidir. Yine bunun yanında bu alanda verilebilecek en temel ürünlerden bir tanesi gayrimenkul yatırımlarıdır. Ev, tarla, arsa gibi ürünlerin stoklanması tam anlamı ile bir iştir. Hisse senedi de bu konuda verilebilecek bir diğer örnektir. Pek çok ürünü akılcıl bir yaklaşımla seçip stoklayarak uzun vadede çok iyi paralar kazanılabilir.

Eğer stokçuluk yaparak para kazanmak isteyenlerden iseniz öncelikle kendi bütçenize göre en uygun alanı seçmelisiniz. Bu noktada acele karar alıp, hareket etmek son derece mantıksız olan bir yaklaşımdır. Seçimler son derece dikkatli yapılmalı ve öncesinde mutlaka fizibilite çalışması yürütülmelidir. Bunun yanında tüm riskler önceden belirlenmelidir. Yani kişi olarak stok yaparak para kazanacağım diye uzun vadede kendisini zarara sokacak ürünlerden uzak durmalı ve bütçesini de çok zorlamamalıdır. Bu işe ilk defa başlayacak olanlar küçük adımlar ilerlemelidir.  Zamanı geldiğinde karla ürünü satmalıdır.