Evde Ek İş İmkanları – Evde Yapılacak İşler ve İş Fırsatları / Maaşlar / Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

13 Temmuz 2018 Maaşlar

Ülkemizin en önde gelen kafeler zinciri olan Starbucks‘ta kahve içip masalara yayılarak oturmayan kaldı mı? Laptopuyla gelen ve filtre kahvesi masasında eksik olmayan kişilerin eksik olmadığı kafelerde çalışan ne kadar kazanıyor, kaç saat çalışıyorlar ve diğer soruların yanıtını veriyoruz.

Son dönemin en gelişmiş kafeleri arasında yer alan Starbucks, her geçen zaman yeni bayi/şubeler açmaya ve bünyesini geliştirmeye devam ediyor. Genç kesimin yoğun olduğu Starbucks, yeni şubeleri için yen personeller arıyor. Firma personeli ne kadar maaş alıyor ve hangi şartlarda çalışıyor?

Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları

Starbucks Çalışma Şartları Nelerdir?

Büyük kahve firmasının çalışma şartlarına bakıldığında, çalışanlar günlük ortalama 8 saat çalışmakta. Tabii ki bu süre şubeden şubeye değişkenlik gösterebilmekte. Çalışma saatleri arasında 30 dakikalık bir yemek molası da yer almaktadır. Ayrıca haftanın belirli bir günü izin hakkınız ve yıllık çalışma süresini doldurmanız durumunda 14+2 gün olan yıllık izin hakkına da sahip oluyorsunuz. Starbucks’ta çalışan personeller, vardiyalı olarak çalışma sistemine sahip. Personeller arası anlaşmalı olarak bu süreyi kendi aralarında ayarlayabiliyorlar. Peki merak edilen diğer bir konu, Starbucks çalışanları ne kadar kazanıyor? Self servis olarak hizmet verilen bu işletmede çalışanların maaşları asgari ücretin bir tık üzerinde diyebiliriz.

Starbucks Maaşları 2018

Starbucks’a yeni başlayan bir personel, aylık asgari ücretin %20 daha fazlası bir rakama çalışmaktadır. Günümüz şartlarına göre 1800 TL ile 2000 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Bunun yanı sıra personeller, aylık tanımlanan kotanın üzerine çıkması durumunda belirli bir prim ile ödüllendiriliyor.

Starbucks İş Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Starbucks bünyesinde çalışmak, iş başvurusu yapabilmek için aşağıda bulunan linki inceleyebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra, gerekli şartları sağlayan kişi ile iletişime geçilerek ön görüşme ve şartlar konuşulmaktadır. Ayrıca başvuru sürecini daha hızlı işlemesini isteyenler için, yaşadığınız şehirde size en yakın Starbucks şubesine giderek yüz yüze görüşme yaparak da başvuru yapabilirsiniz.

Starbucks Personel Alımı

http://www.starbucks.com.tr/about-us/career-center/