Solucan Gübresi İle Para Kazanmak Mümkün

8 Aralık 2018 İş Fikirleri

 

                Yatırım yapacak miktarda paranız var ama ne iş yapacağınıza mı karar veremiyorsanız? Bunun için daha fazla düşünmenize gerek yok çünkü solucan gübresi işine yönelebilirsiniz. Bu iş sayesinde kendisine inanılmaz paralar kazandıran genç ve dinamik yatırımcılar vardır. Bunlardan biri neden siz olmayasınız ki?

Solucan gübresi işi nasıl yürüyor?

                Öncelikle Bakanlığa başvurarak gerekli yasal izinleri almanız gerekiyor. Hem çevreyi hem sağlığı ilgilendiren bir iş olduğu bu izinleri almadan solucan gübresi üretimi yapamamaktasınız. Bunları hallettikten sonra devletten aldığınız destek ve hibeyle tesisini kurabilirsiniz. Son derece uygun fiyatlara kurulan tesislerinizde gübrelerinizi üretmeye başlayabilirsiniz. Üretiminizi artırarak kazancınızı da artırabilirsiniz.

Solucan gübresi ne kadar para kazandırır?

                Ülkemizde bu işi yapmakta olan 5000’e yakın işletme statüsünde yer vardır. Bunlar büyük bir pastanın kar dilimlerini oluşturmaktadır. Siz de bu pastadan payınızı alabilirsiniz. Kendinize tatmin edici parçalar düşeceğinden eminiz. Ayrıca tesis kurmanızda size destek olacak aracıların web adreslerinde solucan gübresiyle para kazanmak kısmında detaylı bilgi verilmektedir.

Solucan gübresi üretince nerelere satabilirim?

                Aslında solucan gübresi üretimi ne kadar önemsiz gözükse de oldukça gereklidir. Özellikle bitki üretimi yapan çiçekçilere bu gübreleri satabilirsiniz. Büyük tarım arazileri olan çiftçilere de üretim yapabilirsiniz. Buradaki işletmelerle ve kişilerle sipariş usulüne göre çalışabilir ve solucan gübrelerinizi belli süreler içinde teslim ederek para kazanabilirsiniz.