Hamurişi Yapıp Satmak

24 Aralık 2018 Evde Ek İş

                Özel günlerde veya altın günlerinde hamurişi yemekler sıklıkla tüketilmektedir. Bu tarz dönemlerde evlerinizde aşırı bir misafir yoğunluğu oluşacağı için bunlara yetişemeyebilirsiniz. Hangi yemeği nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız veya 30-40 kişiye aynı anda yemek yetiştirme hususunda sıkıntı yaşayacağına inanıyorsanız hamurişi yapıp satan kişilere başvurabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde para kazanan insanlardan biri olabilirsiniz. Buradan edineceğiniz tecrübelerle ilerde sizde kalabalık misafirle gruplarınıza yemek yapabileceksiniz.

Hamurişi yapıp satmanın mantığı aslında çok basittir. Burada mutfağınız bir nevi sizin iş yeriniz haline gelmektedir. Buradan siparişlerinizi yetiştirmeye çalışmaktasınız. Henüz bu işe yeni başlayan biri olarak sizi düşünmek gerekirse zorlanacağınız aşikardır. O yüzden ilk başlarda küçük siparişlerden başlamanız daha doğru olacaktır. İşte daha uzman bir hale geldikten sonra hem iş yükünüz artacak hem de size ödenen paraların miktarında gözle görülür bir artış olacaktır. Genellikle ise sizlerden hamurişi kapsamına göre kekler, börekler, baklavalar, pastalar vs. istenmektedir. Bunları yapabilmek için baya hamarat olmalısınız. Bunun yanında elinizin zaman içerisinde hız kazanacağını da belirtmek gerekir. Bir süre sonra istenen sarma siparişlerini yarım günde teslim edebilir hale geleceksiniz.

Yaptığınız işlerin bozulmasını veya bayatlamasını engellemek adına onlara uygun saklama kaplarında saklamalısınız. Bunun yanında bu işi yapmanız neticesinde gelen siparişleri de göz önünde bulundurarak ayda 500-600 TL civarında para kazanabilirsiniz. Bunun için ise sadece mutfak çalışmanız yeterli olacaktır.