Evde Nikah ve Düğün Şekeri Paketleyin

19 Aralık 2018 Paketleme İşleri

                Özellikle yaz aylarında yapılan düğünlerin sayısı artmaktadır. Bu düğünlere gelen misafirlere bir anı olması mahiyetinde nikah şekerleri verilmektedir. Bu nikah şekerlerinin ise uzman kişiler tarafından üretilmesi ve güzel şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bu tasarlama ve nikah şekeri paketleme işini yapanlardan biri siz olabilirsiniz. Yapılan düğünlerin sayısına bağlı olarak gelen işler neticesinde aylık 300-400 lira kazanabilirsiniz. Bunu yaparken ise dikkatli olmanız ve her bir şekeri itinayla paketlemeniz son derece önemlidir.

                Nikah şekerinin mantığı aslında çok basittir. İlk olarak içerisine küçük bir badem şekeri konulmaktadır. Bu uygun bir kılıfın içerisine yerleştirilmektedir. Ardından ise kurdeleyle bağlanarak küçük bir tül parçasına yerleştirilmektedir. Görüldüğü üzere yapılması için ekstra bir bilgi lazım gelmemektedir. Tek yapmanız gereken size gönderilecek olan işleri zamanında teslim etmektedir. Kimi düğünlerde sipariş olarak 200 şeker gönderilebilmekteyken kimilerinde ise bu sayı 1000’i bulabilmektedir. Bu arada paketleme yapabilmeniz için gereken bütün malzemeleri ilgili firmalar size yönlendirmektedir. Yani iş için başka bir harcama yapmanız dahi lüzum yoktur.

Düğün şekeri ve nikah şekeri bazında iki ayrı türde ürün paketleyebilirsiniz. Bunların bir kısmı nikahta bir kısmı ise düğünde kullanılmak üzere teslimata hazırlanmaktadır. Ayrıca bu iki tür için ayrı ayrı ücretlendirmelere tabi tutulduğunuzu bilmelisiniz. İşte belli bir kademeye geldikten sonra ayda 10 bine yakın şeker paketleyebileceğinizi söylemek gerekir.