Evde Kek Kalıbı Paketleme İşi

11 Temmuz 2018 Evde Ek İş

Türk halkı olarak çok misafirperver bir milletiz. Özel günlerde, iş yerinde, altın günlerinde, bayramlarda ikram etmek için çeşitli börekler, tatlılar, yemekler ve kekler yapmaktayız. Bu tür konulara da oldukça özen göstermekteyiz. Ev hanımları bu tür durumlarda el hünerlerini, marifetlerini sergilemeye özen gösterirler.

Birçok ev hanımını kek/börek yaparken hazır kek kalıpları kullanmayı tercih eder. Hem işi kolaylaştırır hem de pratiktir. Kek kalıbı kullanarak hem kekin kıvamını hem de daha çabuk pişmesini sağlamış oluyoruz. Kek kalıpları, milyoncularda, japon pazarlarında ve ev eşyası satan mağazalarda set/seri olarak satılmaktadır. Birbirinden farklı şekil ve boyutları olan kek kalıpları satışa hazır olmadan önce bazı aşamalardan geçmesi gerekiyor. Öncelik olarak mağazadan hazır şekiller halinde çıkartılır, satışa sunulmadan önce paketlere konulması gerekiyor.

İşte bu aşamada, kek kalıplarının imalatını yapan firmalar Evde Kek Kalıbı Paketleme İşi olarak adlandırılan bu ek işi yapacak kişiler aramaktalar. Çoğu ev hanımının kendi evinde kullandığı kek kalıplarını, paketleme işi yaparak aile geçimine katkıda bulunabilirler.

Evde Kek Kalıbı Paketleme İşi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Üstteki yazıda belirttiğimiz üzere birçok kek kalıbı üreten firma, çok sayıda gelen siparişi hafifletmek adına ellerinde ki iş bölümlerinin bir kısmını dışarıda yaptırmayı tercih ediyor. Bu sayede ellerinde ki iş yüklerini düşük maliyetlerle azaltmış oluyorlar.Misafirlerinize ikram etmek için yaptığınız keklere, çeşitli şekiller, ölçüler ve süslemeler yapmak için kullanılan ürüne kek kalıbı denir. Kek kalıpları plastik yada alüminyumdan imal edilmektedirler. Kare, daire, dikdörtgen gibi farklı şekil ve boyutlarda olabiliyorlar. Evinizde bu kalıpları paketleyerek para kazanmanız mümkün.

Paketleme işlemine geçmeden önce, firmanın size getireceği farklı şekil, renk ve boyutlarda ki kek kalıplarını, birbirleri ile eşleştirip ayırmanız gerekmekte. Her kalıbın kendi özelliğine göre farklı kutusu olduğu için ayırmanız gerekmekte. Ayırma işlemini tamamladıktan sonra, işi veren firmanın markasının yer aldığı kutuları düzgün bir şekilde katlayıp paket haline getirmeniz gerekmekte. Daha sonra, her bir kutuya 3 adet kalıp gelecek şekilde kutulara dizip yerleştireceksiniz. Kalıpları kutulara koyduktan sonra, her kutunun içerisine ürünün kullanım kılavuzunu ve garanti belgesini de koyup ağızlarını kapatarak paketleme işini tamamlamış olacaksınız.

Firma görevlisi bitirdiğiniz paketleri günlük olarak gelip sizden teslim alacak. Paketleme işi ile ilgili takıldığınız herhangi bir konu olursa firma görevlisine sorup bilgi alabilirsiniz.

Peki bu paketleme işini kimler yapabilir ve aylık ne kadar kazanç sağlayabilirler?

Evde Kek Kalıbı Paketleme İşi Aylık Ne Kadar Kazandırır ve Kimler Başvuru Yapabilir?

Kek kalıbı paketleme işi yukarıda da bahsettiğimiz şekilde kolay ve pratik bir paketleme işi. Firmalar bu iş için genellikle adet başına ödeme hesaplaması yapmaktadır. Paketleyeceğiniz kalıp başına yaklaşık olarak 0,50 kuruş ile 1 TL arasında ücret hesaplaması yapılır. Günlük olarak 50 yada 100 adet kalıp paketlemeniz mümkün. El pratikliğinize göre bu rakam gün geçtikçe değişecektir. 0,50 kuruştan 100 adet paket günlük 50 TL kazanç sağlayacaktır size. Aylık bazda ise kazancınız 1500 TL civarında olacaktır.Sizde aylık 1500 TL kazanmak istiyorsanız, aşağıda bulunan ek iş başvuru formunu eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurup göndererek kek kalıbı paketleme işine başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz incelenip değerlendirildikten sonra, ek iş veren firmalar size dönüş yapacaklardır. Adres bilginiz alınıp yapacağınız iş adresinize teslim edildikten sonra işe hemen başlarsınız.

Belirttiğimiz gibi sizlerle Evde Kek Kalıbı Paketleme işi yaparak aylık ev geçimine katkıda bulunabilir veya kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak gelir elde edebilirsiniz. Forumu doldurup göndermeniz yeterli olacaktır. Fakat belirtmek isteriz ki telefon bilgilerini paylaşmayınız. Başvurular halka açık olduğu için telefon bilgilerinizi art niyetli kişilerin eline geçmesini ve rahatsız edilmenizi istemeyiz. 

Yorumlar (2)