Evde Domates Kurutarak Para Kazanmak

25 Aralık 2018 Evde Ek İş

                Özellikle kış aylarında kullanılması bakımından domatesin büyük bir önemi vardır. Bunun salçası yemeklerde, kurutulmuş olanları ise baharatlarda kullanılmaktadır. Bunları üreterek evlerde kullanılması amacıyla satabilirsiniz. Bu sayede hatırı sayılır bir miktar elde edebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Evde domates kurutma işi ile alakalı bazı konulara hâkim olmalısınız. Aksi halde kuruttuğunuz domatesler bozulacak ve siparişleriniz geçersiz sayılacaktır. Domates kurutma işleminin ilk kuralı kaliteli domates seçimidir. Bu domateslerin organik olması kurutulduktan sonra daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. Bu anlamda siparişler genel olarak 20-100 kavanoz arasında gelmektedir. Bunları aşağı yukarı 2 hafta içerisinde teslim etmelisiniz. Soğuk kış günlerinde olduğumuz için bunlar sık istenmektedir. O nedenle elinizin çabuk olması ve hızlıca hareket etmeniz şarttır.

Kuruttuğunuz domates kavanozuna göre paranızı teslim almaktasınız. Şu detay bilinmelidir ki kavanozların ağzına kadar dolu olması mecburidir. Yarısına kadar doldurulmuş bir kavanoz kabul görmemektedir. Bu nedenle de sizden istenen siparişleri özenle hazırlamalısınız. Kuruttuğunuz domates kavanozlarına ise farklı tasarımlar ekleyebilirsiniz. Hem el emeği olduğu anlaşılsın hem de organik olduğu belli olsun diye bu işi yapan birçok kişi bu tasarımları yapmaktadır. Bu tasarımların kalitesine göre domates kurutma işinize ek olarak para alabilirsiniz. Bazı siparişleri ise çeşitli nedenlerden ötürü geç teslim edebilirsiniz. Bu süre zarfında kavanozları soğuk ve güvenli bir yerde muhafaza etmenizi önermekteyiz.