Eshot Şoför Maaşları Ne Kadar? 2018

13 Temmuz 2018 Maaşlar

Ülkenin en büyük 3. ili olan İzmir’de ulaşımın alt yapısı ESHOT tarafından sağlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma görevine her yıl olduğu gibi bu sene de şoför alımları yapılmaktadır. ESHOT personel alımı 2018 ve ESHOT şoför maaşları 2018 ne kadar, konusu da oldukça merak edilmektedir.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi ESHOT kurumunda 2 farklı görev kadrosu yer almaktadır. Bunlar taşeron ve kadrolu personellerden oluşmakta. Kadrolu olarak çalışan şoförlerin maaşları, taşeron olarak görev yapan şoförlerin maaşlarından biraz daha fazladır. Bu farkın temel sebebi ise uzun zamandır ESHOT bünyesinde görev yapmaları ve kadrolu kamu çalışanı olmalarından dolayıdır. Birçok sektörde kadrolu çalışanlar, taşeron çalışanlara göre biraz daha fazla maaş almaktadırlar.

Eshot Şoför Maaşları Ne Kadar? 2018

Taşeron olarak çalışan şoförler, sözleşmeye göre görev yapan geçici veya kalıcı şoförlerdir. İzmir Büyük Şehir Belediyesi ESHOT bünyesinde görev yapan şoförlerin temel görevleri şu şekildedir;

  • Görevlendirildiği hat güzergahı boyunca tüm duraklarda durmak,
  • Otobüsteki yolcuların güvenliğini sağlamak ve hat üzerinde dikkatli olmak,
  • Acil durum anında yolcuları yönlendirmek,
  • Trafik kurallarına dikkat etmek,
  • Engelli veya hata yolcuların otobüslere binme/inme esnasında yardımcı olmak,
  • Otobüse binen kişilerin öğrenci kartı, öğretmen kartı, engelli kartı ve İzmir’im kartlarını cihaza gösterdiğinden emin olmak.

Merak edilen bir diğer konu ise ESHOT şoför maaşları ne kadar? Kadrolu olarak görev yaşan şoförlerin maaşları 2.800 TL ile 3.500 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Görevlerinde belirli bir kademeye ulaşan şoförler ise biraz daha fazla maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Göreve yeni başlayan taşeron şoförlerin maaşları 2,300 TL ile 2.800 TL arasında maaş almaktalar.