Berber Kuaför Maaşları Ne Kadar? 2018

17 Temmuz 2018 Maaşlar

Günümüzün en yaygın meslekleri hiç şüphesiz Berberlik(kuaförlük)‘tür. Yaz, kış durmaksızın sürekli olarak çalışan berberler ne kadar kazanıyor, kuaför maaşları 2018 ne kadar?

Erkek berberleri, kadın berberlerine göre daha az kazanıyor. Erkekler, standart olarak saç/sakal tıraş olduklarında ortalama 20 TL ile 35 TL arasında ödüyor. Yüz bakımı dahil ortalama 50 TL gibi bir maliyeti oluyor. Gün içerisinde ortalama bir berber salonu 1000 TL ile 1500 TL arasında kazanç sağlamakta. Bu fiyat, iş yeri konumu ve kadrosuna göre ciddi değişkenlikler gösterebilir.

Mahalle aralarındaki berber salonları için belirttiğimiz fiyat aralığı 1000 TL’dir, işlek bir cadde üzerinde bulunan büyük bir berber salonu ise ortalama 2000 TL ile 3000 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Tabii ki bu kazancın tamamı kar olarak elde edilmiyor. Dükkan içerisinde kullanılan malzemeler, elektrik, su ve varsa çırak/kalfa ücretleri hariç olarak belirtilmiştir.

Bayan kuaförleri ise erkek kuaförlerine göre üç – dört katı daha fazla kazanç sağlamaktalar. Ortalama bir bayan saç bakımı 300 TL ile 900 TL arasında değişebiliyor. Kaş, bıyık, ağda gibi birçok farklı bakım için ücret ödenmektedir. Kaş, bıyık için 20 ile 35 TL arasında ücret ödemekteler.

Siz de bir berber salonuna çırak olarak girebilir, bu meslekte kendinizi geliştirebiliriz. İşinizde kendinizi ilerletmeniz durumunda ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bir başka yazımızda sizlere berberlik/kuaförlük mesleği hakkında iş ilanları hakkında bilgiler vereceğiz. Ekis.web.tr sitemizi takip etmeyi unutmayın.