Evde Ek İş İmkanları – Evde Yapılacak İşler ve İş Fırsatları / İş Fikirleri / Arı Yetiştiriciliği Nedir,Nasıl Para Kazanılır?

Arı Yetiştiriciliği Nedir,Nasıl Para Kazanılır?

26 Kasım 2018 İş Fikirleri

Bugün arı yetiştiriciliğini merak edenlere ve bu işe girmek isteyenlere  “Arı yetiştiriciliği nedir, nasıl para kazanılır?” hakkında bilgiler vereceğiz. Arı yetiştiriciliği bir balarısı kolonisine sahip kişilerin arı ürünleri elde ederek maddi kazanç sağladığı bir meslektir.  Elde edilen ürünler bal, balmumu, arı sütü, polen, propolis  ve arı zehridir. Bu meslekte ilk hedef bal üretmektir. Arı yetiştiriciliği nedir, nasıl para kazanılır? Sorumuzun arı yetiştiriciliği nedir kısmını sizlere aktardık şimdi bu işten nasıl para kazanılır onu anlatmaya geldi.

Bu işten bir kazanç elde etmek istiyorsanız konu hakkında detaylı bir araştırma yapmalı ve bu işle uğraşan kişilerden bilgi almalısınız. Nasıl ki bir insan direkt marangoz ustası olarak işe başlayamaz ise bir arı yetiştiricisi de usta olarak bu işe adım atamaz. Arı yetiştiriciliği çıraklık, kalfalık ve ustalık olarak aşama aşama öğrenilecek bir meslek dalıdır.

Bu iş dalına uygun olup olmadığınızı öğrenmeniz için tavsiyem birkaç arı kovanının bakımını üstlenmeniz size fikir sahibi olmanız konusunda yardımcı olacaktır.

  • Gezgin arı yetiştiricileri, sabit arı yetiştiricilerine oranla daha fazla maddi kazancı olduğunu bilmeniz gerekir. Peki gezgin arıcılık nedir? bölgelerdeki çiçek sayıları azaldıkça , arıların bal yapmayı sürdürebilmesi için kolonilerin taşınmasına gezginci arıcılık denir.
  • Bu sektörde para kazanmanın diğer bir yolu ise organik bal üretimi yapmaktır. Bu işi yapacaksanız yapmanız gereken ilk şey uygun ortamı sağlamaktır. Bu ortam, nektar kaynağı, ısı süreci, arıların bal bulma alanları, arıların yönetimi, bal çıkarma süreci, ambalaj malzemelerini içine almaktadır. Uygun ortamı sağlamadığınız takdirde, balınız uygulanan testlerden geçemeyecek ve organik sertifikası size verilmeyecektir.
  • Arı yetiştiriciliği nedir, nasıl para kazanılır? soruları arıcılık yapmayı düşünenler için önemli bir sorudur ve arıcılık işini bu soruya göre yapmaktadırlar. Biz bu konuda kısaca detaylı bir anlatım yaptık. Arıcılık işi tabi ki daha çok araştırma ve bilgi isteyen bir konudur. Arı yetiştiriciliği nedir, nasıl para kazanılır sorusuna eğer hiç bir bilginiz yoksa daha kapsamlı olarak cevap alabileceğiniz yetkili kişilerden de yardım alabilmeniz faydalı olacaktır.
  • Arıcılık sektöründe para olmadığına dair çok fazla laf duymuş olabilirsiniz. Bu tür laflara kulak asmayın kendiniz araştırın unutmayın ki her iş sektöründe iflas edenler ve yüklü bir kazanç elde edenler olacaktır.