Ambulans Şoförü Alımı 2018

14 Temmuz 2018 Personel Alımları

Şoförlük mesleği, hiç şüphesiz ülkemizin en önemli mesleklerinden birisi. Hele ki acil durumlarda daha fazla önem taşımaktadır. 112 Acil Ambulans Şoförü Alımı 2018 senesinde de bünyesine personel almaya devam ettiği için bu makalemizde sizlere ambulans şoförü adaylarının hangi yol ve adımları takip etmesi hususunda bilgi vereceğiz.

112 Ambulans şoförü olmak isteyenler öncelik olarak kamu bünyesinde farklı kriterleri yerine getirmesi durumunda devlet hastanelerinde çalışabilir. Özel hastaneler tarafından belirlenen bazı şartları yerine getirerek de özel sağlık kurumlarında veya hastanelerde ambulans şoförü olarak görev yapabilirler. Peki nedir bu şartlar? Ek iş ekibi olarak sorularınızı yanıtlıyoruz.

Ambulans Şoförü Alımı 2018

AMBULANS ŞOFÖRÜ NASIL OLUNUR? 2018

Soruların yanıtını maddeler halinde yanıtlayalım.

  1.  Eğitim durumu: Bu mesleği yapmak isteyen adaylar en az lise menuzu olması gerekmektedir. Başvuru esnasında genellikle adaylardan lise diplomasına ait bir fotokopi istenmektedir. Bazı ambulans personel alımı ilanları için ilkokul mezunu veya ön lisans tamamlamış olmanız da istenebilir. Sağlık bakanlığı resmi sitesinde yayınlanan “Ambulans Şoförü Alımı Şartları” detaylarını dikkatli okumanızı öneriyoruz.
  2. Ehliyet: Şoförlük mesleğinin zorunlu şartlarından birisi de ehliyetinizin olmasıdır. . En az B sınıfı veya E sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca en az 3 yıllık bir şoförlük tecrübesi istenmektedir. Verilen personel ilanlarında 2 yıl tecrübe de yerli olabilirken bazı ilanlar da ise en az 5 sene şartı aranmakta. Bu nedenle şoförlük mesleği için ehliyetinizin olması yeterli olmuyor maalesef. Deneyimleriniz de önem arz etmektedir.
  3. Sertifikalar: Ambulans şoförü olabilmeniz için bazı sertifikalara sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar, “ilk yardım sertifikası, psikoteknik sertifikası, ileri sürüş ve güvenli sürüş teknikleri belgesi, SRC sertifikası” gibi sertifikalara sahip olmanız gerekiyor. Bu sertifikalara sahip olabilmeniz için bazı kurs ve sınavlardan başarılı bir şekilde geçmeniz gerekiyor.

AMBULANS ŞOFÖRÜ İŞ İLANLARI

Ambulans şoförü olmak isteyen adaylar, başvuru işlemleri için resmi sitelerde duyurulan linkler aracılığıyla İnternet üzerinden online (çevrimiçi) bir şekilde yapabilirler. Bunların yanı sıra özel hastaneler için ilanlar ise kariyer siteleri aracılığıyla yapmanız mümkün. Sizlere birkaç kariyer ilanı paylaşacağız.Özel hastanelerde ambulans şoförü olmak ile devlet hastanesinde şoförlük görevi yapmak arasında farklılıklar bulunmaktadır. Başvuru yapacak adayların şartları ve kriterleri detaylı bir şekilde incelemelerini öneriyoruz.

http://www.kariyer.net/is-ilanlari/ambulans+soforu